Vaša rerzevácia

DISCGOLFOVÉ IHRISKO KRPÁČOVO

Ihrisko má 12 pevne inštalovaných discgolfových košov. Sú od seba prevažne od 60 až po 150 metrov vzdialené.
Jednotlivé koše discgolfového ihriska Krpáčovo sú naprojektované discgolfovým architektom tak, aby okolité lesy, reliéfový terén a jazero robili ihrisko výnimočným.
Na ihrisku sa nachádza informačná tabuľa s mapkou ihriska. Mapku s vysvetlivkami ako sú napríklad: oblasť mimo hracej plochy, vodná plocha, smer nasledujúcej jamky, objekt, atď. majú hráči aj so sebou. Okrem mapky a diskov je súčasťou výbavy skóre karta, do ktorej si hráči zapisujú počet bodov za každý kôš.

Rôznorodý terén nachádzajúci sa v okolí letovej dráhy, poskytuje náročnejšie ale o to zábavnejšie prekážky pre hráčov. Príde si na svoje začiatočník aj profesionál. Veľkou výhodou discgolfu je že hráč nepotrebuje žiadnu počiatočnú investíciu.

Miesto odhodu: prírodné
Dĺžka ihriska: 1033 m (3389 ft)
Pár: 39
Alternatívna dĺžka: 0 m (0 ft)
Rok založenia: 2015

Disc Golf je hra pre každého.

Disc Golf sa hrá podobne ako tradičný golf. Namiesto toho, aby hráč použil palicu a loptičku, pri Disc Golfe hráči používajú lietajúci disk, alebo Frisbee. Je to profesionálny šport – svetová liga a registrovaný hráči a zároveňzábavno-športová aktivita dostupná pre každého. Disc Golf je najpopulárnejšia individuálna disciplína spomedzi hier s lietajúcim tanierom.

Čo je to Disc Golf?

Kto vie hádzať frizbee, vie hrať aj Disc Golf.
Začína sa miestom odhodu – odhodisko.
Cieľom je dokončenie každého koša s najmenším počtom bodov.
Profesionálne DG ihriská majú pevne miesto odhodu a koše.

Cieľ hry

Cieľom hry je dokončenie každého koša s najmenším počtom bodov. Pre každý kôš je určené miesto odhodu, z ktorého sa hádže disk na cieľ. Tým je vyvýšený kovový kôš s visiacimi reťazami pre lepšie zachytenie disku, ktorý sa nazýva Pole. Ako hráč postupuje po dráhe, musí absolvovať každý ďalší hod z miesta kde pristál predchádzajúci disk. Stromy, kríky a rôznorodý terén nachádzajúci sa v okolí letovej dráhy, poskytujú náročné prekážky pre hráčov DG. Nakoniec je „putt“, ktorým sa rozumie dokončenie daného koša, tým že disk pristane v koši.

Druhy diskov

Distance Driver / Disk na veľké vzdialenosti – modrá farba
Mid-Range / Disk na stredné vzdialenosti– zelenožltá farba
Putt and Approach / Disk na zakončenie– ružová farba